نحوه تعمیر و آبندی استخر و آب‌نما توسط مصالح نوین

شرح مختصری در خصوص مواد و خواص آنها

پلی‌تکس: پلی تکس یک ملات تعمیراتی یک جزئی پایه سیمانی و تقویت شده با الیاف پلی پروپیلن، لاتکس و رزین‌های پودری بوده که جهت مصرف فقط به آن آب اضافه می‌شود. این ملات دارای چسبندگی بسیار زیاد، مقاومت زیاد در مقابل سیکل‌های سرما و گرما، ترک‌خوردگی و حملات شیمیایی و نمک‌ها است. (مشخصات فنی به پیوست می‌باشد)

سمنتکس: سمنتکس ملاتی آماده مصرف بر پایه سیمان، سیلیس دانه بندی شده و افزودنیهای مختلف جهت بهبود خصوصیات آن مانند کارپذیری ، چسبندگی به سطح زیر کار ، مقاومت مکانیکی و شیمیایی میباشد.این ملات برای کلیه کارهای تعمیراتی ، پر کردن شکستگیهای بتن و ماهیچه کشی، ترمیم ، زیباسازی نما ، ظریف کاری و پرکردن شکافها و ترکهای ریز ، اجرای لایه نازک روی بتن با ضخامت کمتر از 10 میلیمتر مناسب است. (مشخصات فنی به پیوست میباشد)

ژیکابام: ژیکابام حاصل آخرین دستاورد صنعت شیمی ساختمان در زمینه تولید عایقهای نوین است که جایگزین روشهای قدیمی عایق کاری شده است. ژیکا بام محصولی است بر پایه سیمان و رزینهای حلال در آب و الیاف پلی پروپیلن که در رنگها متنوع و شاد جهت پوشش انواع سطوح استفاده میگردد. (مشخصات فنی به پیوست میباشد)

از مزایای این محصول میتوان به موارد زیر اشاره کرد.

 • با دوام و مقاوم
 • مقاوم در برابر سایش
 • مقاوم در برابر فشار آب بالا
 • انعطاف زیاد با خاصیت پوشش درزها
 • اجازه عبور به بخار و امکان ایجاد تنفس در سطح زیرین
 • مقاوم در برابر اشعه UV و شرایط آب و هوایی مختلف
 • چسبندگی زیاد به سطح زیر کار و حفظ این چسبندگی در مقابل ضربات دائم آب

روش اجرا

۱- پر کردن حفره ها و خرابیهای موجود بر روی بدنه و کف که با ملات تعمیراتی پلی‌تکس انجام میگیرد.

نحوه تعمیر و آبندی استخر و آب‌نما توسط مصالح نوین

۲- نقطه ضعف و محل گریز آب در اغلب موارد از محل کنجها میباشد که در این مرحله بوسیله ماهیچه کشی ، با استفاده از ملات پلی تکس و یک لایه مش فایبرگلاس کنجها تقویت میگردد.

نحوه تعمیر و آبندی استخر و آب‌نما توسط مصالح نوین

۳- سپس به منظور تقویت بدنه و کف استخر یک لایه مش فایبر گلاس با استفاده از ملات سمنتکس بر روی تمامی سطوح استخر اجرا می‌گردد.

نحوه تعمیر و آبندی استخر و آب‌نما توسط مصالح نوین

نحوه تعمیر و آبندی استخر و آب‌نما توسط مصالح نویننحوه تعمیر و آبندی استخر و آب‌نما توسط مصالح نوین

۴- و در نهایت عایق ژیکابام در سه لایه اجرا شده و تمامی خلل و فرج و منافذ موجود را پر میکند و به این ترتیب سطحی کاملا عایق در اختیار خواهیم داشت.

نحوه تعمیر و آبندی استخر و آب‌نما توسط مصالح نویننحوه تعمیر و آبندی استخر و آب‌نما توسط مصالح نویننحوه تعمیر و آبندی استخر و آب‌نما توسط مصالح نوین

 

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  Main Menu